Rahvatantsijate ja koorilauljate rõivad
Alates 2011. aastast kuulub Vääna Mõisakooli õppekavasse rütmikaring. Rütmikaringis hakati muuhulgas õpetama ka rahvatantsu. Parimatest tantsijatest moodustati trupp, kuhu kuulus 18 poissi ja tüdrukut, kokku üheksa paari. Kui esimesed tantsud said selgeks õpitud, tekkis soov seda ka teistele näidata. Seega oli vaja esinemisriideid. Kuna pole teada, et Väänal oma rahvariided oleksid, valiti lähinaabri Harju-Madise omad. Tüdrukute komplekti kuuluvad valdavalt punasetriibuline seelik, valge linane pikk särk, kaelusesse prees ja pärlid. Poiste komplektis on säärepaeltega tumesinised põlvpüksid ja põlvikud, valge linane särk, punane vest ja punase-sinisevärviline murumüts.
Rahvariiete valmistamist finantseeris Harku vallavalitsus ning projekti teostajaks oli Vääna külakoda.
Vääna Mõisakoolis tegutseb ringitöö raames ka lastekoor. 2014. aasta kevadel, enne laulu- ja tantsupidu otsustati soetada koorile uued esinemisriided. Kuna rahvatantsijatel olid juba olemas Harju-Madise autentsed rahvariided, lasti lastekoorile õmmelda nendega sobivad rahvuslikus stiilis rõivad. Tüdrukute komplekt koosneb punasest linasest kleidist, millel on Harju-Madise triibukangast vöö, ning vardakoti stiilis õmmeldud kotist. Poiste komplekt koosneb valgest linasest rahvuslikust särgist ja tumedatest pükstest. Koos rahvatantsijatega moodustavad lauljad kena koosluse.
Lastekoori esinemisriiete soetamist finantseeris Harku vallavalitsus ja projekti teostajaks oli Vääna Mõisakooli Sihtasutus.
Seoses Vääna Mõisakooli rahvatantsurühma osalemisega 2017 a. XII noorte laulu- ja tantsupeol valmisid rahvatantsuriided ka noorematele rahvatantsijatele. Toeks ja abiks olid siin SA Vääna Mõisakool ning tublid lapsevanemad Annely Ruusmann, Kristi Reisenbuk ja Ulvi Valle.