Vääna Mõisakooli õpetaja Leena Lumi pälvis Harku valla Erna ja Juhan Tui stipendiumi ja tunnustuse

Tunnustus anti õpetaja Leena Lumile üle Harku valla 157. esmamainimise ja 32. taasasutamise aastapäeva tähistamisel.

Foto: Raul Mee

Erna ja Juhan Tui tunnustust ja stipendiumi antakse välja alates 2008. aastast, mil perekond Tui annetas Harku vallale hektari maad Tabasalus, mis nüüd kannab nime Tui park. Tui stipendium antakse igal aastal ühele paikkonna kultuuri, haridust või piirkonna elu muul viisil edendanud isikule, kelle valib välja komisjon, kuhu kuuluvad vallavalitsuse, Tabasalu Kooli, EELK Rannamõisa koguduse ja perekond Tui esindajad.

Õpetaja Leena Lumi asus Vääna Mõisakool tööle aastal 2014 olles suurepärane näide ja eeskuju õpetajast, klassijuhatajast kui ka kolleegist, kes suudab sütitada ja motiveerida nii õpilasi, kolleege, lapsevanemaid kui ka kogukonda. Esimesest tööpäevast alates iseloomustavad Leena töid ja tegemisi suur pühendumus, hoolivus, professionaalsus, kindlameelsus, kaasahaaravus, tegutsemis- ja algatusvõime. Vaieldamatult kehtib õpetaja Leena kohta ütlus: „Kes teeb see jõuab!" Õpetaja Leena tööd on tunnustatud Harku valla poolt mitmel järjestikusel aastal. Käesoleval 2023 aastal oli õpetaja Leena Aasta õpetaja 2023 finalist "Eestimaa õpib ja tänab" klassijuhatajate kategoorias, mis on eriliselt kõrge saavutus õpetajatöös.

Õpetaja Leena sõnul oli Tui stipendiumi laureaadiks nimetamine tema jaoks tõeline üllatus. „Teen oma tööd mõeldes laste parimale heaolule ning usun sügavalt tarkuseterasse, mida kordan ka oma õpilastele: sa ei pea olema iga päev maailma parim, aga saad alati olla iseenda parim. Kes tahab maailma muuta, tulgu klassiõpetajaks, sest parim võimalus selleks on väikeste tarkustnõudvate peade kaudu ja armastavate südamete abil."

Lisaks igapäevasele õpetajatööle ja paljudele muudele tegemistele on õpetaja Leena lisatähelepanu juba aastaid kuulunud keskmisest võimekamatele õpilastele. Leena sõnul on koolisüsteem nõnda üles ehitatud, et paratamatult kulub palju õpetaja energiat aeglasematele õpilastele, samas kui kiired, nutikad ja „raamist välja mõtlejad" kipuvad jääma omapäi. „Minu südameasjaks on õpetajate tähelepanu juhtida erinevatele võimalustele, kuidas nende laste tõelist potentsiaali toetada ning avada uusi õppimisvõimalusi kogu klassile, tuginedes eriliste annete võimendamisele. Erna ja Juhan Tui nimelise stipendiumi laureaadiks nimetamine näitab, et minu panust on märgatud ning töö sisu on oluline ka teistele inimestele. See annab mulle väga toetatud tunde, toetatud õpetaja on aga oma töös vaieldamatult motiveeritum ning innustatum. Olen mitmekülgne ja tegus ka edaspidi ning kindlasti jätkan tegevust ande toetamise valdkonnas ning jagan meeleldi kogemusi kõikide haridusvaldkonna töötajate ning teiste huvilistega. Loodan, et ajapikku annab see hariduselule ning -töötajatele juurde ühe vajaliku ja praktiliselt kasutatava lisanüansi."

Leena tegemiste hulka kuulub kõigile eelmainitule veel rahvatantsimine nii õpetajate kui segarühmas, Vääna mõisa giidituuride läbiviimine, panustamine väliskülaliste vastuvõtmisesse ja rahvusvaheline võrgustikutöö, projektide elluviimisel osalemine ja näiteringi „Lava keskpunkt" eestvedamine ja kindlasti palju muudki veel. Kusjuures möödunud aastal olid „Lava keskpunkti" õpilased edukad Harjumaa Kooliteatrite festivalil 2023, kus nimetati etendusega "Vari" laureaadiks! Lisaks eripreemia Karl Iljasele põneva rollilahenduse eest, Linda Kurvitsale parima naisnäitleja preemia ja lavastajate kategoorias märgiti parimaks õpetaja Leena.

Kogu kooli- ja lasteaiapere soovib Leenale palju õnne pälvitud tunnustuse eest ning rõõmustab koos terve tiimiga saavutatu üle.

Erna ja Juhan Tui stipendiumi on varasemalt pälvinud:

2009 Terje Urbanik

2010 Valdo Rüütelmaa