Saksa telekanal NDR käis külas Vääna mõisas

31.jaanuaril käis meil koolimajas saksa telekanali NDR (Norddeutscher Rundfunk) võttegrupp, kes tegi filmi Eesti mõisatest (mida nendes hoonetes tehakse, natuke ajaloost, arhitektuurist jms). Võttegrupiga oli kaasas arhitektuuriprofessor Sabine Bock, kes tunneb väga hästi mõisaarhitektuuri kogu Läänemere ruumis ja Sabine abikaasa, kirjastaja ja fotograafi Thomas Helms. Sabine on ka varasemalt korduvalt käinud Eestis ja kirjutanud muu hulgas raamatu Mõisad Eestis/ Herrenhäuser in Estland.

Projekti toetas sihtasutus Böckler-Mare-Balticum[1]Stiftung (http://www.boeckler-mare-balticum[1]stiftung.de), mis on pühendunud Läänemeremaade, eriti Baltimaade Eesti, Läti ja Leedu kunsti- ja kultuuriajaloo uurimisele ja vahendamisele. Fondi esmaseks ülesandeks on Saksamaa ja Balti riikide, aga ka teise Läänemeremaade vahelise teadusliku koostöö toetamine ja edendamine.

Film küll ise saksakeelne, kuid nähtav siit: Estland - Herrenhäuser im Winterlicht

Meie tegemised Vääna mõisas 12:05 minutist