Vääna Mõisakooli õpetajate streigiinfo 24.01.

Seoses üleriigilise õpetajate streigiga, anname teada et ka Vääna Mõisakooli õpetajad on otsustanud liituda kas streigiga või siis toetusstreigiga.

Streigis osalejad soovivad näidata oma toetust Eesti hariduse jätkusuutlikkuse tagamiseks vältimatute sammude astumise vajalikkusest. Streik ei ole kellegi vastu – ei laste, nende vanemate, kohaliku omavalitsuse ega kooli juhtkonna vastu, vaid pigem keskendub haridusvaldkonna jätkusuutlikkuse, haridustöötajate huvide ja heaolu eest seismisele üldisemalt.

Eesti Haridustöötajate Liit ei seisa ainult oma liikmete, vaid kõigi haridustöötajate eest. See on meie kõigi huvides, et õpetajad oleksid vääriliselt tasustatud kui kõrgharidusega töötajad ning väärikalt koheldud (mh avalikult lubatud ja varasemalt kokkulepitud töötasu suurendamine). Seeläbi oleks tagatud kvaliteetne haridus ning selle jätkusuutlikkus, mis on vundament kogu ühiskonna edukaks toimimiseks ja arenemiseks. EHL juhib ja viib läbi streiki seadusega ettenähtud rollis ja tingimustel.

Streik toimub koolis 24. jaanuaril kogu päeva. Kooli õppetööd korraldab sel päeval Vääna Mõisakooli juhtkond ning täiendavate töökorralduslike küsimuste osas palume pöörduda aadressil kontakt@vaanakool.edu.ee Kooli töötajaskonna poolne streigijuht on Svea Sokka. Samal päeval toimub toetusstreik ka lasteaia poolel. Lasteaia töötajaskonna streigijuht on Piret Meltsas.
Õpilaste õppetööd viivad sel päeval läbi teised töötajad (nt koolijuht, huvijuht jt), kes streigis ei osale. Lisaks kaasame koostöös hoolekoguga lapsevanemaid meile appi. Seega toimub tavapärane koolipäev ja õpilased osalevad õppetöös.

Pikapäevarühmas saavad lapsed hoitud ning sel päeval tegutseb ka noortetuba. Kuna pikapäevarühmas toimetab mitte tavapärane juhendaja, siis oleks palve kas lastele varem järgi tulla või osaleda noortetoa tegemistes.
Talendipunkti ei toimu, kuna on osa õppetegevusest.
Huviringid toimuvad tavapärasel ajal.

Juhime tähelepanu, et olukord võib ajas muutuda, olenevalt töötajate haigestumisest, Vabariigi Valitsuse otsustest jms välistest ja ettenägematutest teguritest. Hoiame teid muutustega kursis!

Tänulikkusega mõistva suhtumise ja koostöisuse eest.
Vääna Mõisakooli koolipere