5. mail tähistas Eesti Mõisakoolide Ühendus 20.aastapäeva Vääna Mõisakoolis

Mõisates on läbi sajandite pakutud maailmatasemel kaasaegset haridust, väärtustatud ajalugu ja hinnatud kõrget kultuuri. Eesti Mõisakoolide Ühendus, selle liikmed ning partnerid on ühiselt tegutsedes andnud oma hindamatu panuse viimasel kahekümnel aastal.
Eile, 5. mail, koguneti Vääna Mõisakoolis, et ühiselt tähistada, vaadata tagasi ning sättida uusi plaane tuleviku suunal: Mõisakoolid – hariduse ja kultuuri kodu läbi sajandite.
Ühenduse aastapäeval arutati kuhu ja kuidas tulevikku samme sättida. Nende arutelude vahepalasid rikastasid meie enda kooli ja koduvalla kultuuri pärlid: Vääna Mõisakooli nukuteater (juhenda Ulvi Valle) ja 1. – 2. klassi rahvatantsurühm (juhendaja Svea Sokka), pianist Samuel Bezerra, giidtuuri juht Leena Lumi, Tabasalu kammerkoor ja Tabasalu Muusika- ja Kunstikooli lastekoor ning
akordioniansambel: Konrad Arne Kalm, Eerik Lõiveke, Mihkel Estam (dirigent Mai Ainsalu ja juhendaja, klaverisaatja Tiit Kalluste).

Oli ikka uhke tunne küll, kui vägevalt see kõik välja kukkus!

Aitäh kõigile osalejatele, esinejatele, juhendajatele, eestvedajatele!
Teie panus loob ühtse terviku.
📸Toomas Mitt ja Krista Teearu